• slide 1
  • slide 5

Студијска посета Универзитету Стратклајд у Глазгову, Велика Британија

Аутор Администратор on . Објављено у Вести

У  оквиру активности у Еразмус+ пројекту КЛАБС, чији је носилац Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, у периоду од 31. маја до 2. јуна 2017. године организована је студијска посета партнерском Универзитету Стратклајд у Глазгову у Великој Британији, која је обухватила посете Департману за архитектуру, Градском институту за градове будућности, Годишњој изложби радова студента архитектуре на Универзитету и Градском већу Глазгова, умрежавање са акадамским особљем и истраживачима са Универзитета Стратклајд ради будуће сарадње, низ радионица о развоју КЛАБС образовног материјала и о иновативним методама учења, као и посету најзначајнијим архитектонским достигнућима у Глазгову.

Испред Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, у студијској посети су боравили проф. др Срећко Милачић, Ректор, проф. др Небојша Арсић, Декан Факултета техничких наука, проф. др Славиша Трајковић, продекан Економског факултета и члан Националног савета за високо образовање, доц. др Ђурица Марковић и ван.проф. др Саја Косановић, руководилац КЛАБС пројекта.