Школарине на прошогодишњем нивоу

Аутор Администратор on .

На Универзитету у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, дана 18.04.2013. године одржана је седница Колегијума Универзитета у проширеном саставу.

Седници су поред руководства Универзитета и декана факултета присуствовали и директори Високох школа струковних студија из Звечана и представници студената.

На седници је једногласно усвојена препорука Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и СКОНУС-а да цене школарина за школску 2013/2014 годину остану на прошлогодишњем нивоу.

Такође, Колегијум Универзитета је оштро осудио злонамерне спекулације о пресељењу појединих факултета изван територије Косова и Метохије.

Констатовано је да су факултети, поред редовног одвијања наставе, своје активности усмерили на припреме за предстојећи циклус акредитације и упис будућих студената.