Министарка здравља проф. др Славица Ђукић – Дејановић посетила Универзитет

Министарка здравља је након разговора са представницима Здравственог центра одржала предавање студентима Медицинског факултета и имала састанак са руководством Универзитета у Приштини.

Ректор Универзитета у Приштини, проф. др Срећко Милачић је министарку упознао са условима рада на Универyитету и нагласио да је Универзитет усмерио своје активности на припреме за предстојећи упис и нови циклус акредитације.

Министарка Дејановић је констатовала да су „здравство и образовање институције које држе Србију на Косову и Метохији“ и нагласила да „ студенти у Косовској Митровици, нажалост, имају искуство више у односу на студенте осталих универзитета у Србији – а то је искуство стрепње за сопствену будућност“.

Састанку у ректортату Универзитета у Приштини су поред министарке Дејановић присуствовали и др Периша Симоновић, државни секретар у министарству здравља и проф. др Бранко Михајловић, саветник министра просвете, науке и технолошког развоја.