Темпус БЛАТТ: Студијска посета Универзитету у Болоњи

Делегација Универзитета, на челу са ректором проф. др Срећком Милачићем, је посетила Универзитет у Болоњи у оквиру Темпус БЛАТТ пројекта почетком септембра. Фокус студијске посете је био на критичком упоређивању партнерских институтција у извођењу хибридних курсева, који представљају комбинацију традиционалног и електронског учења, и институционалној подршци у систематизовању овог приступа.

Ректор нашег Универзитета се састао са проректорком за међународну сарадњу, Карлом Салватеро, и разговарао о могућностима сарадње и интернационализације универзитета.

Током дводневног састанка, на коме су такође учествовали партнери из Аустрије, Словеније и Шведске, дискутовало се о различитим облицима електронског учења и њиховом потенцијалом утицају на развој универзитета. Делегација је такође посетила канцеларије Фондације АСПХИ која се бави развојем дигиталне технологије за помоћ хендикепираним студентима у учењу.

Студијска посета је завршена обиласком културних богатстава Болоње и Фиренце.