Европски парламентарци посетили Универзитет

Дана 16. октобра 2014. године, Универзитет у Приштини, са привременим седиштем у Косовској Митровици, посетила је осамнаесточлана делегација Европског парламента коју су чинили парламентараца из Уједињеног краљевства Велике Британије и Северне Ирске, Немачке, Француске, Шведске и Финске, а предвођена генералним секретаром госпођом Елизабет Фонк.

Руководство Универзитета у Приштини и представници Студентског парламента упознали су парламентарце са чињеницама о историјату и раду Универзитета и факултета, међууниверзитетској и међународној сарадњи, научноистраживачком раду, студентском стандарду и систему обезбеђења квалитета на Универзитету.

Парламентарци су указали на значај Универзитета наводећи да јачање улоге Универзитета у друштву доприноси унапређењу степена образовања и развоја друштва у целини.

Заједнички је закључено да учешће Универзитета у  ЕУ пројектима као што је Erasmus+ доприноси побољшању услова рада и студирања на Универзитету и даљем развоју високог образовања у региону.