КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ ЈЕДНОГОДИШЊИХ СТИПЕНДИЈА ЗА СТУДИЈЕ НА БАВАРСКИМ УНИВЕРЗИТЕТИМА ЗА АКАДЕМСКУ 2018/2019. ГОДИНУ

Баварски центар за високо образовање за Централну, Источну и Јужну Европу (BAYHOST) објавио је конкурс за једногодишње стипендије које додељује Баварска за студије у академској 2018/2019. години.

Стипендије се односе на мастер и докторске академске студије на баварским универзитетима. Једногодишња стипендија може бити продужена два пута до укупно три године.Стипендије су намењене дипломираним студентима из Бугарске, Хрватске, Чешке, Мађарске, Пољске, Румуније, Русије, Србије, Словачке и Украјине.

Рок за пријаву је 1. децембар 2017. године.

Детаљније информације:

Студентска мобилност на Џумхуријет Универзитету у Сивасу, Турска

Еразмус + Кључна акција 1 - кредитна мобилност

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Џумхуријет Универзитетом у Сивасу, Турска расписује се позив за стипендирану мобилност за студенте основних, мастер и докторских студија за студенте:

-          Учитељског факултета,

-          Факултета за спорт и физичко васпитање,

-          Медицинског факултета,е

-          Природно-математичког факултета (Информатика и Математика)

-          Филозофског факултета (Филозофија и педагогија)

-                  -          Факултета техничких наука (Електротехничко и рачунарско инжењерство)

Потребна документа за пријаву:

Студијску понуду на енглеском језику можете погледати ОВДЕ.

Информација о Џумхуријет Универзитету

Рок за пријаву: 12. новембар 2017.

• По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације и доставља листу номинованих кандидата Универзитету у Сивасу.
  • Универзитет у Сивасу одлучује о финалној селекцији номинованих кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Приштини
  • Реализација мобилности: летњи семестар 2017/2018. године (реализација мобилности од фебруара 2018. до јуна 2018. године).

Информације о стипендији:

• Број стипендија: 2
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. , поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привеременим седиштем у Косовској Митровици

Филипа Вишњића бб

38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета, као и у Приручнику за мобилност студената.

Додатне информације можете добити:

-          у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета:

или лично у Ректорату сваког радног дана, у периоду од 8:00 до 14:00 часова