КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ ЈЕДНОГОДИШЊИХ СТИПЕНДИЈА ЗА СТУДИЈЕ НА БАВАРСКИМ УНИВЕРЗИТЕТИМА ЗА АКАДЕМСКУ 2018/2019. ГОДИНУ

Баварски центар за високо образовање за Централну, Источну и Јужну Европу (BAYHOST) објавио је конкурс за једногодишње стипендије које додељује Баварска за студије у академској 2018/2019. години.

Стипендије се односе на мастер и докторске академске студије на баварским универзитетима. Једногодишња стипендија може бити продужена два пута до укупно три године.Стипендије су намењене дипломираним студентима из Бугарске, Хрватске, Чешке, Мађарске, Пољске, Румуније, Русије, Србије, Словачке и Украјине.

Рок за пријаву је 1. децембар 2017. године.

Детаљније информације:

Конкурс за Летњу школу у Ослу, Норвешка

Факултет примењених наука Универзитета у Ослу и Акерсхусу (Oslo and Akershus University College of Applied Sciences) Норвешка расписао је позив за студенте мастер студија Филозофског факултета, катедре за Психологију, предмета Психологија трауме и губитка, за летњу школу Заштита менталног здравља са пацијентима припадницима мањина: миграције и избеглиштво (Mental health work with minority patients: migration and exile), у периоду од 30. октобра до 10. новембра 2017. године (прелиминарни програм у прилогу).

За пријаве на Конкурс потребно је послати:

-          Биографију

-          потврду о положеним испитима,

-          копију пасоша,

-          мотивационо писмо.

*        Сва документа потребно је доставити на енглеском језику.

• Број стипендија: 3
  • Стипендија покрива школарину, смештај и повратну авионску карту.

Рок за пријаву је 2. октобар 2017. године.

Додатне информације потражити код професора Јовића или Биљане Јаредић на Филозофском факултету.