Еразмус+ студентска мобилност и пракса у летњем семестру – Џумхуријет Универзитет у Сивасу, Турска

У складу са потписаним интер-институционалним уговором са Џумхуријет Универзитетом у Сивасу, Турска расписује се позив за стипендирану мобилност и праксу за студенте основних, мастер и докторских студија.

За стипендирану мобилност од 5 месеци могу конкурисати студенти следећих факултета:

• Учитељског факултета
  • Факултета уметности
  • Економског факултета
  • Факултета за спорт и физичко васпитање
  • Медицинског факултета
  • Природно-математичког факултета
    • Информатика
  • Филозофског факултета
    • Филозофија
    • Eнглески језик
  • Факултета техничких наука
    • Електротехничко и рачунарско инжењерство

Реализација мобилности: летњи семестар 2020/2021. године (од фебруара до јула  2021. године)

За стипендирану студентску праксу од 75 дана на Џумхуријет Универзитету у Сивасу могу конкурисати студенти свих факултета (на основним, мастер и докторским студијама), а предност имају студенти са знањем из следећих области:

• Digital Marketing (Social Media Management, Web analytics)
  • Digital Graphic
  • Mechanic or Architectural Design
  • Software Coding or Web Site Development
  • Installation Maintenance and Management of IT Systems and Networks
  • Cyber Security
  • Data Analysis Mining and Visualization
  • Programming and training of Robots and Artificial Intelligence Applications

Реализација мобилности: 75 дана у периоду јул – септембар 2021. године

Број стипендија: 2 за праксу, 3 за мобилност

Потребна документа за пријаву:

1. Пријавни формулар за Еразмус плус;
  2. прелиминарни уговор о учењу;
  3. уверење о полoженим испитима са просечном оценом (Transcript of Records) на енглеском језику;
  4. мотивационо писмо на енглеском језику (1-2 странице);
  5. потврда о знању енглеског језика (очекивани најнижи ниво знања енглеског језика: Б2);
  6. копија прве странице пасоша;

Основни критеријуми за селекцију студената су подударање студијских програма, знање енглеског језика, претходно учешће на Еразмус+ програму мобилности, просечна оцена и равномерна заступљеност студијских програма.

Рок за пријаву: 16. новембар 2020. године

Џумхуријет Универзитет у Сивасу  одлучује  о укупном броју стипендија и финалној  селекцији  номинованих  кандидата  сходно  броју стипендија намењених Универзитету у Приштини..

Информације о стипендираној мобилности:

• Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота) х 5 месеци.
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра).

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@pr.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици
Филипа Вишњића бб, 38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико су вам потребне додатне информације или помоћ у припреми докумената, обратите се Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета, на valentina.draskic@pr.ac.rs или 028-422-340.

Узимајући у обзир тренутну пандемију ковида-19 у Србији и свету, Универзитет у Приштини, заједно са својим партнерским институцијама прати здравствену ситуацију, као и рестрикције за путовања. Расписани конкурси, односно мобилности биће реализоване САМО под условом да се мобилност може одвијати несметано и сигурно по здравље кандидата. У случају погоршања, благовремено ћете бити обавештени о отказивању мобилности. Препоручује се да се не предузимају било које активности плаћања/резервација виза, авионских карата и смештаја, пре него што добијете дозволу за то.