Еразмус+ студентска мобилност у летњем семестру – Технички универзитет у Риги

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Tехничким универзитетом у Риги, Летонија, расписује се позив за стипендирану мобилност за студенте основних и мастер студија:

Економског факултета
–    Faculty оf Engineering Economics аnd Management (Economics /Business/ Management);

Филозофског факултета
–   Faculty of E-Learning Technologies and Humanities (Катедра за енглески језик)

Факултета техничких наука
–    Faculty of Architecture (Master Courses Only);
–    Faculty оf Computer Science and Information Technology;
–    Faculty of Electronics and Telecommunications;
–    Faculty of Power and Electrical Engineering;
–    Faculty of Mechanical Engineering, Transport and Aeronautics;
–    Faculty of Materials Science and Applied Chemistry

Природно-математичког факултета
–    Faculty оf Computer Science and Information Technology
–    Faculty of Materials Science and Applied Chemistry

Информацију о Tехничком универзитету у Риги и студијску понуду на енглеском језику можете погледати на https://fsd.rtu.lv/course-list-20162017/
* Студенти основних студија не могу узимати предмете са мастер студија

Информације о стипендији:
– Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
– Покривени путни трошкови

Потребна документа за пријаву:

Основни критеријуми за селекцију студената су подударање студијских програма, знање енглеског језика, претходно учешће на Еразмус+ програму мобилности, просечна оцена и равномерна заступљеност студијских програма.

Рок за пријаву: 5. новембар 2020. године

• По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације и доставља листу номинованих кандидата Универзитету у Риги.
  • Универзитет у  Риги  одлучује  о укупном броју стипендија и финалној  селекцији  номинованих  кандидата  сходно  броју стипендија намењених Универзитету у Приштини.
  • Реализација мобилности: летњи семестар 2020/2021. године (од фебруара 2021. до јула 2021. године)

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@pr.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици
Филипа Вишњића бб, 38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико су вам потребне додатне информације или помоћ у припреми докумената, обратите се Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета, на valentina.draskic@pr.ac.rs или 028-422-340.

Узимајући у обзир тренутну пандемију ковида-19 у Србији и свету, Универзитет у Приштини, заједно са својим партнерским институцијама прати здравствену ситуацију, као и рестрикције за путовања. Расписани конкурси, односно мобилности биће реализоване САМО под условом да се мобилност може одвијати несметано и сигурно по здравље кандидата. У случају погоршања, благовремено ћете бити обавештени о отказивању мобилности. Препоручује се да се не предузимају било које активности плаћања/резервација виза, авионских карата и смештаја, пре него што добијете дозволу за то.