Конкурс за стипендирану мобилност студената на Teхнолошким универзитетом у Бјалистоку у летњем семестру 2019/20

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Teхнолошким универзитетом у Бјалистоку (Bialystok University of Technology) расписује се позив за четри (4) стипендиране мобилности за студенте основних академских студија Факултета техничких наука и Природно-математичког факултета следећих студијских програма:

• Машинско инжењерство,
  • Грађевинарско инжењерство,
  • Заштита животне средине,
  • Рачунарско инжењерство,
  • Информатика,
  • Инжењерски менаџмент,
  • Електротехника,
  • Архитектура и
  • Шумарство.

Потребна документа за пријаву:

Информацју о предметима које нуди Teхнолошки универзитет у Бјалистоку можете погледати ОВДЕ.

Рок за пријаву: 5. децембар 2019. године.

• По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације. Комисија за номинацију кандидата, врши академску процену свих пријава и доставља листу номинованих кандидата Teхнолошком универзитету у Бјалистоку.
  • Teхнолошки универзитет у Бјалистоку одлучује о коначној селекцији четри (4) кандидата, а у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Приштини и курсевима који су на располагању на Teхнолошки универзитет у Бјалистоку.
  • Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2019/20. године, почевши од 24. фебрара 2020. године.

Информације о стипендији:

• месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота) за пет (5) месеци или укупно 4.000,00 евра  и
  • покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на iro@pr.ac.rs  или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привеременим седиштем у Косовској Митровици

Филипа Вишњића бб

38220 Косовска Митровица

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета, као и у Приручнику за мобилност студената.

Додатне информације можете добити:

• у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета на телефон 028-422-340

или лично у Ректорату сваког радног дана, у периоду од 8:00 до 14:00 часова

• на Природно математичком факултету

Еразмус координатор доц. др Часлав Стефановић лично, или на caslav.stefanovic@pr.ac.rs