Стипендије Владе Републике Кореје за постдипломске (мастер и докторске) и постдокторске студије

Амбасада Републике Кореје у Београду расписала је конкурс за стипендије Владе Републике Кореје, за постдипломске (мастер и докторске) постдокторске студије, за 2019. годину. За ову стипендију се могу пријавити сви држављани Републике Србије који имају завршен претходни ниво студија са било ког факултета (за мастер – завршене основне студије, за докторат – завршене мастер студије). Процес пријаве је подељен по фазама, од којих је прва фаза селекције у амбасади Републике Кореје у Србији, након чега пријаве преузима National Institute for International Education (NIIED), који даље врши селекцију одабраних студената. Дужина трајања целог програма је 3 године за мастер и 4 године за докторске студије. Тренутна квота за ову стипендију је укупно четири (4) студента из Републике Србије.

Потребну документацију, водич за пријаву као и информације о универзитетима у оквиру овог програма можете пронаћи у Брошури,  која ће вам бити послата електронским путем, као и на сајту Амбасаде Кореје. Попуњену документацију, односно пријаву, за овај програм треба поднети амбасади Републике Кореје најкасније до 15. марта, на адресу Милоша Савчића 4, 11000 Београд. Опште информације о студирању у Републици Кореји, можете пронаћи на следећој интернет адреси http://www.studyinkorea.go.kr/en/main.do.

Attachment 2. 2019 GKS-G Application FAQs(English-Korean)

Attachment 1. 2019 GKS-G Application Guidelines(English)