Дан свесности о значају библиотекарства

Дана 16. маја 2018. године у Косовској Митровици по други пут је организован дан свесности о значају библиотекарства на Универзитету у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици. Учешће су узели представници универзитетске библиотеке, факултетских библиотека, библиотека виших школа и студенти. Сви учесници су представили своје библиотеке и како се они сналазе у свакодневном раду. На почетку састанка,  Петар Милић чланов менаџмента ЛНСС пројекта, упознали су све присутне постигнутим резултатима и планираним активностима, нагласивши како ће пројекат унапредити услуге и сервисе у библиотеци. Сви учесници су учествовали у дискусији на састанку, поделивши међусобно своје идеје и искуства. У поподневним сатима, сви учесници су посетили библиотеку на Филозофском факултету, где је одржан разговор са особљем библиотеке који су такође учествовали у овом догађају.