Година отвореног уписа поводом обележавања 50 година од оснивања Универзитета у Приштини

На иницијативу Универзитета у Приштини и Канцеларије за Косово и Метохију, коју је подржало Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Влада Републике Србије је својом Одлуком 05 број 612-9905/2019 од 3. октобра 2019. године повећала број буџетских места на Правном, Филозофском, Учитељском, Медицинском и Факултету уметности, у оквиру дозвољених акредитационих квота за упис.

Наведено повећење буџетских места омогућиће свим студентима основних академских и интегрисаних студија, који су у школској 2019/2020. години уписали неки од факултета нашег универзитета, школовање на терет буџета Републике Србије.

Одлука Владе