In memoriam

Урош Биговић

У Косовској Митровици је дана 27. маја 2022. године трагично преминуо Урош Биговић, самостални правни сарадник у Секретаријату Универзитета у Приштини.

Урош Биговић рођен је 4. августа 1993. године у Београду. Основну и средњу школу завршио је у Косовској Митровици. Правни факултет Универзитета у Приштини уписао је школске 2012/2013. године и дипломирао на Основним академским студијама права 17. маја 2018. године. Од дипломе мастер правника делила га је одбрана мастер рада, на којој је интензивно радио последњих дана свог изненада прекинутог живота.

Иако најмлађи радник Секретаријата био је оличење стручности, озбиљности и достојанства. Као запослени у Секретаријату Универзитета израстао је у професионалца, човека који је с осмехом прихватао сваки радни задатак, младог човека који је желео да учи и научи.

Остаће упамћен као неко ко је на себи својствен начин младошћу, енергијом и осећајем за емпатију бојио све наше заједничке пословне тренутке.