Лублин је студентски град, који се налази у источној Пољској, близу Украјине. Кроз наш боравак комуникација са Пољацима се више заснивала на нашем матерњем језику него на Енглеском, јер су нам језици јако слични, а Енглески им није јача страна.

Традиционалном Пољском храном нисам одушевљен, али вреди пробати и чути позадинску причу исте. Кроз моје прво путовање кроз Пољску посетио сам четири града, Краков, Вроцлав, Сопот, Гданск и укључујући Лублин увидео сам разлику у култури Пољског народа, а и огроман утицај Другог светског рата на целу државу. У сваком од поменутих градова смо посећивали туристичке атракције, локалне атракције и музеје од којих нам је музеј о Другом светском рату у Гданску приближио стање и дешавања у Пољској.

Моје друго путовање је било у Праг где сам посебно био надахнут богатом архитектуром и историјом града.

Сматрам да је размена студената јако битно искуство за једног индивидуалца, а посебно за студента архитектуре. Тежим ка томе да пре краја размене посетим још неке од битнијих Европских престоница културе и архитектуре.

И неки мој савет за све будуће Еразмус студенте је да се информишу о сваком граду, колико је потребно да се обиђе јер ћете чути приче Еразмус студената како су за 4 сата видели Праг, а ми за 3 дана “ништа” видели нисмо. Боље један град квалитетно обићи него кроз 3 пројурити.

Путујте што пре је то могуће и немој да изостајете са предавања. Форсирајте комуникацију на енглеском језику и унапредите исти. Пажљиво бирајте предмете и увек оно што вам је познато и оно што ћете лакше положити. Учествујте у Еразмус догађајима, склапајте нова пријатељства и упознајте град у ком сте на размени.