У складу са потписаним интер-институционалним уговором у оквиру Еразмус+ програма са Универзитетом у Хаену, Шпанија расписује се позив за стипендирану мобилност за студенте основних и мастер студија.

Конкурс је отворен за студенте:

• Природно-математичког факултета
    • Биологија
    • Хемија
  • Факултет техничких наука
    • Све катедре
  • Филозофски факултет
    • Филозофија
    • Историја

Реализација мобилности: зимски семестар 2021/2022. године (од септембра 2021. до фебруара 2022. године)

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар;
    • Биографија (препорука Europass CV)
    • Предлог Уговора о учењу (Приликом одабира предмета студенти су у обавези да се консултују са продеканом/шефом катедре на свом факултету. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена);
    • Потврда о положеним испитима (Transcript of Records) и превод на енглески језик*
    • Потврда са факултета да сте редован студент и превод на енглески језик*
    • Копија дипломе основних студија и превод на енглески језик* (за студенте мастер студија)
    • Потврда/сертификат о познавању енглеског или шпанског језика (ниво Б1)
    • Мотивационо писмо на енглеском језику
    • Копија пасоша

* У овом тренутку пријаве није потребан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Информације о стипендираној мобилности:

• Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота) х 5 месеци.
    • Покривени путни трошкови (у износу од 360 евра).
    • Укупан број стипендија: 8 (осам)

Рок за пријаву: 20. април 2021. године

• По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације и доставља листу номинованих кандидата Универзитету у Хаену.
  • Универзитет у  Хаену  одлучује  о укупном броју стипендија и финалној  селекцији  номинованих  кандидата  сходно  броју стипендија намењених Универзитету у Приштини.

Информације о Универзитету у Хаену можете погледати ОВДЕ и ОВДЕ.

Академску понуду на енглеском језику можете погледати ОВДЕ

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@pr.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици
Филипа Вишњића бб, 38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Додатне информације можете добити у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета на  valentina.draskic@pr.ac.rs, телефон 028-422-340,

или лично у Ректорату сваког радног дана, у периоду од 8:00 до 14:00 часова.

Узимајући у обзир тренутну пандемију ковида-19 у Србији и свету, Универзитет у Приштини, заједно са својим партнерским институцијама прати здравствену ситуацију, као и рестрикције за путовања. Расписани конкурси, односно мобилности биће реализоване САМО под условом да се мобилност може одвијати несметано и сигурно по здравље кандидата. У случају погоршања, благовремено ћете бити обавештени о отказивању мобилности. Препоручује се да се не предузимају било које активности плаћања/резервација виза, авионских карата и смештаја, пре него што добијете дозволу за то.