Факултет техничких наука у Косовској Митровици добитник je пројекта ”Практична наука – Популаризација техничко-технолошких наука кроз мултимедијалне форме” од стране Центра за промоцију науке при Министарству просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.
Општи циљ пројекта је да се ученицима основних и средњих школа приближе принципи на којима почивају техничко-технолошке науке на научно-популаран и едукативан начин, а користећи медиј који је данас најпопуларнији међу младима – интернет и друштвене мреже.
У оквиру пројекта биће реализован мултимедијални серијал ”Практична наука” у коме ће бити представљени научни експерименти. Реализација ће се одвијати у лабораторијама и ТВ студију ФТН-а, а све активности ће реализовати наставници, сарадници и студенти ФТН-а. Сав креиран садржај биће доступан на сајту, Facebook и Instagram страницама, као и Youtube каналу ФТН-а. Предвиђено трајање пројекта је од 01.09.2021. до 30.06.2022. године.
Такође, ФТН је за овај пројекат добио признање за популаризацију и промоцију науке у 2021/22. години.