У Марибору сам већ месец дана, утисци су се донекле слегли, и полако се навикавам на ново окружење. Испричаћу укратко о досадашњем животу овде, смештају, факултету…

Када је реч о студентском дому, што верујем да ће студенте доста занимати, споменула бих само то да су собе груписане по коридорима, са заједничким купатилима, кухињом и трпезаријом.
Трудим се да свакога дана посетим неко ново место, прошетам неком другом улицом. Марибор је прелеп град, и знам да сам направила прави избор, када је град размене студената у питању.
За студенте којима су провод и забава на првом месту, нисам сигурна да је ово право место.
Факултет је иновативан у сваком смислу, са свим потребним стредствима за рад.  Одушевила ме је чињеница да  подрум факултета поседује радионице и просторије за израду макета, са свим потребним материјалима, и да те просторе можемо посетити у свако доба, што студентима пуно значи. Професори су стручни у својим областима и љубазни према нама. Генерално мишљење о Марибору јесте да је то један миран и “спор” град, у коме је доста ствари прилагођено студентима.