Концерт под називом Симфонија Оријента Јосипа Славенског одржaн је  01. јула 2022. године. у Атријуму Ректората Универзитета у Београду. Носиоци пројекта су Факултет уметности Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици и Уметнички ансамбл Министарства одбране Станислав Бинички. Пројекат представља реактуелизацију и ревитализацију Симфоније Оријента кроз визуру савременог приступа његовој интерпретацији и поставци, односно његова трансформација у мултимедијалне оквире кроз синтезу различитих области уметности (музичке, примењених уметности и дизајна и драмских уметности).

На појединим скицама ових дела налазе се композиторове назнаке за коришћење визуелних светлосних ефеката, али и идеје о балету и кореографији које никада није остварио. Овај концерт је део докторског уметничког пројекта Игора Сарајлића, студента докторских академских студија, студијског програма: Дириговање, на Факултету музичке уметности у Београду. Пројекат су подржали Министарство културе и информисања Републике Србије, Ректорат Универзитета у Београду, Ректорат Универзитета уметности у Београду, СОКОЈ и Позориште Театријум. Учесници:
Уметнички ансамбл Министарства одбране “Станислав Бинички” са солистима, диригент: Игор Сарајлић, вокални солисти: Лара Калапиш (алт), Елдин Хусеинбеговић (тенор), Андрија Секулић (баритон), Милош Гашић (бас), професори, сарадници и студенти Факултета уметности Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, електроника: Ана Гњатовић и Ана Софреновић, дизајнери анимације и видео пројекције: Естер Милентијевић, Александра Арванитидис, Тамара Пешић и Наташа Гвоздовић Матовић, кореографкиња: Вера Обрадовић Љубинковић, редитељка: Јована Крстић.

Многобројна публика и громоглаан аплауз, били су награда организаторима за успешан концерт.