На Правном факултету Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици је, 15. марта 2023. године, одржана је трибина под називом: „Мирно решавање радних спорова“ уз присуство директора Републичке агенције за мирно решавање радних спорова Републике Србије, др Ивице Лазовића. Том приликом потписан је Споразум о сарадњи између Правног факултета Универзитета у Приштини  и Републичке агенције за мирно решавање спорова Републике Србије.

Др Ивица Лазовић и деканица Правног факултета нашег универзитета, проф. др Слободанка Перић, посетили су, истог дана, Ректорат Универзитета у Приштини, где их је угостио проректор за наставу проф. др Владимир Боранијашевић.

За свеукупан допринос Републичка агенција за мирно решавање радних спорова доделила је плакету деканици Правног факултета, проф. др Слободанки Перић.