Институт за појас и пут, у четвртак, 17. октобра 2024. године, организовао је Кинеско-српски универзитетски форум на коме је учествовао и ректор Универзитета у  Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици проф. др Небојша Арсић.

На Кинеско-српском универзитетском форуму присуствовао је Њ. Е. Минг Ли, амбасадор Народне Републике Кине у Републици Србији, као и представници министарстава: др Александар Јовић, помоћник министра за међународну сарадњу и европске интеграције у Министарству просвете и др Марина Соковић, помоћник министра за науку у Министарству науке, технолошког развоја и иновација.

Форуму су присуствовали представници асоцијације за образовање и међународну размену и 28 универзитета из НР Кине, као и ректори и представници универзитета из Србије и Републике Српске, укључујући Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, Универзитет у Нишу, Универзитет у Крагујевцу, Универзитет у Новом Саду, Универзитет Сингидунум и Универзитет из Источног Сарајева.

Током догађаја, потписана су четири споразума о разумевању између:

1. Универзитета Тијанђин Ченгђијан (Tianjin Chengjian University) и Универзитета у Новом Саду
  2. Универзитета технологије у Ланџоу (Lanzhou University of Technology) и Универзитета у Нишу
  3. Северног кинеског универзитета за водне ресурсе и електричну енергију (North China University of Water Resources and Electric Power) и Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици
  4. Педагошког универзитета  у Централној Кини (Nanyang Normal University) и Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици