Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици угостио је троје младих истраживача сарадника са Сивас Џумхуријет универзитета (Турска) у оквиру Еразмус+ програма кредитне мобилности.

Госте из Сиваса примили су проректор Универзитета у Приштини, проф. др Јован Базић и сарадници у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета.

Током свог боравка у периоду од 4. јула до 8. јула, Шенај Акус са Одсека за енглески језик и књижевност, Енсар Јилдиз и Муамер Калкан са Одсека за предшколско образовање посетили су Филозофски факултет, Учитељски факултет и Факултет за спорт и физичко васпитање.

Два Универзитета потпиници су Интер-институционалног споразума у оквиру Еразмус+ програма за кредитну мобилност, који је досада омогућио десет студентских стипендија за боравак наших студената на Џумхуријет универзитету.