Ректор Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, проф. др Небојша Арсић, присуствовао је, јуче, свечаном отварању 18. Међународног сајма образовања  “Путокази” у Новом Саду, и том приликом, испред Универзитета у Приштини, примио диплому Новосадског сајма са великом златном медаљом за посебне заслуге у области образовања.

Част да ове године отвори Сајам образовања припала је министру просвете, Бранку Ружићу који је изразио задовољство због великог присуства младих људи на манифестацији која према његовим речима већ скоро две деценије представља оријентир за каријерне циљеве ученика.

Сајам образовања “Путокази” афирмише образовне институције средњошколског и високошколског нивоа у земљи и иностранству, а заинтересованима за наставак школовања и стручно усавршавање пружа потребне информације о условима уписа.