Кључна активност 1 – пројекти за мобилност зарад учења и стицања нових вештина (Key action 1 – learning mobility of individuals)

КА1 – Академске размене:

Студенти и запослени на високошколским институцијама не могу да подносе самосталне пријаве за стипендије за мобилност Европској комисији, агенцијама или канцеларијама Еразмус+ већ треба да се обрате некој од организација или институција које учествују у пројектима и примају подршку из програма Еразмус+.

Кредитна мобилност на Универзитету у Приштини

Универзитет у Приштини успешно спроводи програме КА 107, односно КА 171, која се односи на сарадњу измешу партнерских и програмских земаља.

Универзитет усвојио је Правилник о учешћу универзитета у кредитној мобилности програма ЕРАЗМУС+ којим се регулишу поступак закључивања интеринституционалних уговора у оквиру КА 1, програма Еразмус+

У овим пројектима обавезно је потписивање интеринституционалних уговора који ближе одређује сарадњу и реализацију мобилности. Модели уговора прописани су Еразмус+ програмом, а уговори се увек потписују на нивоу универзитета.