У складу са Интер-институционалним уговором потписаним са Отвореним универзитетом на Кипру, расписује се позив за стипендирану мобилност наставног особља.

Конкурс је отворен за следеће студијске области:

Business, Administration and Management

Information and Communication Technologies

Arts and humanities

Потребна документа за пријаву:

Пријавни формулар;
Уговор o мобилности (Mobility Agreement for Teaching),
Биографија са публикацијама на енглеском језику;
Потврда о знању енглеског језика
Потврда о запослењу;
Копија прве странице пасоша.

Више информација о Отвореном универзитету на Кипру можете пронаћи ОВДЕ.

Списак координатора на Отвореном универзитету на Кипру се налази на Academic Personnel – Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου – Open University of Cyprus (ouc.ac.cy)

Препорука је да се ступи у контакт са координатором, позивно писмо/мејл може побољшати шансе за избор кандидата.

Рок за пријаву: 13. новембар 2023. године.

Реализација мобилности: у договору са Универзитетом на Кипру, најкасније до априла 2024. године.

Информације о стипендији:

Дневнице у износу oд 160 евра (за покривање трошкова).
Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра).
Број стипендија: 1

Избор кандидата:

По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са препорукама Отвореног универзитета на Кипру и доставља листу номинованих кандидата Отвореном универзитету на Кипру.

Отворени универзитет на Кипру одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Косовској Митровици.

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на valentina.draskic@pr.ac.rs, или их донети лично у Ректорат радним данима од 08.00 до 14.00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици

Филипа Вишњића бб

38220 Косовска Митровица

Додатне информације можете добити у Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета сваког радног дана, у периоду од 8.00 до 14.00 часова, путем имејла valentina.draskic@pr.ac.rs, или телефоном на 028-422-340.