У складу са потписаним интер-институционалним уговором са Музичком академијом у Кракову, Пољска расписује се позив за стипендирану мобилност за студенте основних, мастер и докторских студија.

Конкурс је отворен за студенте Факултета уметности, музички одсек.

Реализација мобилности: зимски семестар 2022/2023. године (од октобра 2022 до јануара 2023. године)

Потребна документа за пријаву:

Пријавни формулар;

– Биографија ( Europass CV)

Предлог Уговора о учењу (Приликом одабира предмета студенти су у обавези да се консултују са продеканом или Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима);

– Потврда о положеним испитима (Transcript of Records) и превод на енглески језик*

– Потврда са факултета да сте редован студент и превод на енглески језик*

– Копија дипломе и превод на енглески језик* (за студенте мастер и докторски студија)

Потврда/сертификат о познавању енглеског или шпанског језика (ниво Б2)

– Копија пасоша

* У овом тренутку пријаве није потребан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Информације о стипендираној мобилности:

• Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)
  • Укупан број стипендија: 1 (једна)

Рок за пријаву: 08. јун 2022. године

• По завршетку конкурса, Канцеларија за међународну сарадњу Универзитета у Приштини врши техничку проверу достављене документације и доставља листу номинованих кандидата Академија у Кракову.
  • Академија у  Кракову  одлучује  о укупном броју стипендија и финалној  селекцији  номинованих  кандидата  сходно  броју стипендија намењених Универзитету у Приштини.

Више информација о Универзитету у Кракову можете погледати ОВДЕ.

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@pr.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици
Филипа Вишњића бб, 38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико су вам потребне додатне информације или помоћ у припреми докумената, обратите се Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета, на valentina.draskic@pr.ac.rs или 028-422-340.

Узимајући у обзир тренутну пандемију ковида-19 у Србији и свету, Универзитет у Приштини, заједно са својим партнерским институцијама прати здравствену ситуацију, као и рестрикције за путовања. Расписани конкурси, односно мобилности биће реализоване САМО под условом да се мобилност може одвијати несметано и сигурно по здравље кандидата. У случају погоршања, благовремено ћете бити обавештени о отказивању мобилности. Препоручује се да се не предузимају било које активности плаћања/резервација виза, авионских карата и смештаја, пре него што добијете дозволу за то.