Представници Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, присуствовали су, 29. новембра, Студентском балу у Народној скупштини Републике Србије, који је организовала Студентска конференција универзитета Србије, поводом обележавања Међународног дана студената.

Присутнима су се обратили ректор нашег универзитета, проф. др Небојша Арсић, државна секретарка Министарства просвете, проф. др Маријана Дукић Мијатовић и председник Одбора за образовање, науку, технолошки развој и информатичко друштво Народне скупштине Републике Србије, проф. др Марко Атлагић.

Овом приликом представници СКОНУС-а доделили су повеље истакнутим појединцима, који су несебично допринели побољшању студентског стандарда.
Овим догађајем свечано је започета и традиционална хуманитарна акција коју организује СКОНУС уз помоћ свих универзитета Србије, Студенти за децу Космета.